Hydrofilní odličovací oleje, tedy čištění pleti oleji, zažívají velký boom. V případě suché pokožky se to zdá být pochopitelné, ale že je olejová metoda přínosná i pro smíšenou a mastnou pleť, se může na první pohled jevit přinejmenším jako překvapivé. Přesto to má svou logiku. Naše pleť totiž produkuje kožní maz, aby se chránila. Mnohé konvenční přípravky k čištění pleti však tuto přirozenou ochrannou vrstvu narušují, což vede k vysušování pokožky. Ta pak samozřejmě reaguje zvýšenou tvorbou kožního mazu a ještě více se mastí. A právě tento začarovaný kruh se snažíme odličovacími oleji přerušit a navrátit pleť do přirozené rovnováhy.

Důležité přitom je zvolit správný druh oleje. Základem bývá Levandulový olej, který působí protizánětlivě a má zklidňující účinky. Pro mastnou, mladou a problematickou pleť je vhodný Lemon Tea Tree olej a Tea Tree-Manuka olej. Pro zralou a unavenou pleť jsou vhodné odličovací oleje Ylang-Ylang a Granátové jablko.

 

Postup při čištění pleti hydrofilním olejem

  1. trochu oleje kápněte do dlaní a nechte chvílku prohřát.
  2. poté olej krouživými pohyby vmasírujte do obličeje. Masáž by měla tevar minimálně 3 až 5 minut, aby olej pronikl dovnitř pórů a došlo k důkladnému vyčistění pleti. K masáži můžete použít i čistící kartáček.
  3. následně namočte ručník do horké vody, vyždímejte a přiložte ho na tvář, dokud trochu nevychladne. Póry v pleti se tak otevřou a olej se zapracuje ještě více do hloubky, kde pleť vyživý a zbaví je nečistot. Nakonec setřete zbytky oleje z obličeje.
  4. na závěr můžete objličej oplachnout studenou vodou, aby se póry opět uzavřely.